Maľovaná mapa

Maľovaná mapa Ochodnica

Mapový portál

Mapový portál Ochodnica

Katastrálna mapa

Katastrálna mapa Ochodnica

 

Pečať rozvoja obcí a miest Ochodnica

 

Partnerské obce

Obec Dobrá   Gmina Mucharz

Ako triediť odpad

Ako správne triediť odpad

Páčia sa Vám stránky?
Užitočné odkazy

 

Tvorba web stránok

 

Pohrebníctvo Anna

Tvorba responzivných webstránok

Rýchle informácie

Počasie Ochodnica

Minerálny prameň

V hornej časti  obce vyviera Ochodnický minerálny prameň "Vajcovka", ktorý  bol vyhlásený za chránený prírodný výtvor. Prameň sa nachádza v oplotenom areáli vzdialenom cca 15m  od potoka. Výmera chráneného územia  je 0,0158ha. Ide o upravený prameň mineralizovanej marinogénnej vody nátriovo - chloridového chemického zloženia s obsahom sirovodíka. Jedná sa o charakteristický jav flyšového pásma. Ochranné pásmo má výmeru 0,1866ha.

 

Položky označené * sú povinné!

Komentáre

Jozef

2016-02-09 19:50

Keďže som pracoval na viacerých rodokmeňoch kysuckých rodov, stretol som sa s priezviskom Kopták v Ochodnici a jej okolí. Najstarší doložiteľní sú bratia Ján a Andrej , narodení okolo r. 1690.
Peter Kopták, ktorého spomína Miloš, a ktorý sa priženil do Brodna, bol sirotou a do Brodna prišiel za paholka na gazdovský dvor ku Dupkalom . Roháčom. Keď prechádzal s gazdom Adamom Dupkalom cez Kysucu do Vrania, voz sa prevrhol, a on sa snažil gazdu spod voza vytiahnuť. Márne. Gazda v rieke zahynul. A tak ďalej robil na gazdovstve, až sa napokon oženil s o niekoľko rokov staršou vdovou po svojom gazdovi, Dupkalovi.