Maľovaná mapa

Maľovaná mapa Ochodnica

Mapový portál

Mapový portál Ochodnica

Katastrálna mapa

Katastrálna mapa Ochodnica

 

Pečať rozvoja obcí a miest Ochodnica

 

Partnerské obce

Obec Dobrá   Gmina Mucharz

Ako triediť odpad

Ako správne triediť odpad

Páčia sa Vám stránky?
Užitočné odkazy

 

Tvorba web stránok

 

Pohrebníctvo Anna

Tvorba responzivných webstránok

Farnosť

Rímsko - katolícka cirkev - kostol sv. Martina - farnosť spravuje Mgr. Ján Findura. Do tejto farnosti patrí aj Dunajov

 

 

 

Z pravidelného programu života farnosti:
Ako plynie čas, naša farnosť žije všednými, ale aj nejakými výnimočnejšími dňami:

 

Veľkonočné sviatky - v tomto roku pred Veľkou nocou - presnejšie na Kvetnú nedeľu - teda na Svetový deň mládeže sa konalo v Martine Diecézne stretnutie mládeže, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia z Ochodnice.

 

Veľký piatok - v prípade dobrého počasia sa koná Krížová cesta v uliciach obce.

 

strong>Koniec prázdnin - už  tradične  na  konci  prázdnin  sa  koná  na  ihrisku v Ochodnici Deň farnosti - deň  plný  stretnutí,  dobrej nálady a oddychu od všedných dní.

 

15. september - sviatok Sedembolestnej Panny Márie - v roku 2008 bola v osade Suchá posvätená kaplnka - jaskyňa Lurdskej Panny Márie, ktorú tu postavili rodáci z tejto osady - len pre zaujímavosť, ako hlavný stavebný materiál slúžili kamene z bývalých pivníc. V tomto jesennom čase vznikla nová tradícia - stretnutia ľudí v Suchej pri sv. omši.


Október - v našich kostoloch sa vždy na jeseň koná ďakovná sv. omša za úrodu. V tomto roku - už po 6. krát sme kostoly vyzdobili pre túto slávnosť z  plodov našich záhrad a polí. Každým rokom vidieť, ako  sa  táto  milá slávnosť stáva slávnosťou celej farnosti a čím viac ľudí sa zapája do výzdoby. Veríme,  že  sa  opäť vo  veľkých počtoch zapojíte do výzdoby nášho kostola, aj keď  toho ovocia na našich stromoch tento rok nebolo až toľko. Preto si už môžete pripravovať svoje nápady.

 

Vianočné obdobie - už sa stalo dobrým zvykom, že zvyčajne vo Vianočnom období v našom kostole zaznejú krásne melódie pri Vianočnom koncerte. Dúfame že aj počas tohtoročných sviatkov k nám zavítajú nejakí umelci so svojim programom.


Z blížiacich sa prác na našom kostole tu spomenieme nevyhnutnú opravu vnútornej časti veže. Ani tieto práce (podobne ako všetky doterajšie) sa nezaobídu bez obetavej pomoci vás, ktorým záleží na našom kostole, za čo vám vyslovujeme aj touto cestou veľkú vďaku.


Odkaz na oficiálne stránky farnosti: http://ochodnica.fara.sk/


Na stiahnutie: Štatistika za rok: 2006 - 2008 - 2009 - 2010