Maľovaná mapa

Maľovaná mapa Ochodnica

Mapový portál

Mapový portál Ochodnica

Katastrálna mapa

Katastrálna mapa Ochodnica

 

Pečať rozvoja obcí a miest Ochodnica

 

Partnerské obce

Obec Dobrá   Gmina Mucharz

Ako triediť odpad

Ako správne triediť odpad

Páčia sa Vám stránky?
Užitočné odkazy

 

Tvorba web stránok

 

Pohrebníctvo Anna

Tvorba responzivných webstránok

Vaše príspevky

Sme radi, že prispievate na stránky obce OCHODNICA a našli ste si cestu touto formou vyjadriť svoje názory.
Účelom tejto diskusie je záujem obce získať operatívne podnety na zlepšenie svojej činnosti a riešenie akútnych problémov obce.

Diskusia nesmie svojím obsahom porušovať ustanovenia zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v aktuálnom znení, nesmie zasahovať do práv a právom chránených záujmov tretích osôb a nesmie slúžiť na osočovanie, ohováranie či vybavovanie si „osobných záležitostí“ prispievateľa.

Administrátor je oprávnený príspevky, ktoré nesmerujú k účelu tejto diskusie, porušujú zásady dobrých mravov alebo môžu zasahovať do osobnostných a iných práv a právom chránených záujmov tretích osôb nezverejniť alebo ich zverejnenie zrušiť.

Obec nenesie zodpovednosť za obsah príspevkov. Autor v plnom rozsahu podľa právnych predpisov zodpovedá za obsah jeho príspevku ako aj za to či svojím príspevkom sa dotkne práv a právom chránených záujmov tretích osôb. Preto zverejnené budú len autorizované príspevky.

 

Položky označené * sú povinné!

Komentáre

Obec Ochodnica

2019-03-22 21:46

Najbližší termín obecného zastupiteľstva je 26.4.2019. OZ je každý druhý mesiac s výnimkou mimoriadneho OZ. Po OZ sa dohodne termín na ďalšie zastupiteľstvo. Zverejnené návrhy rozpočtu nájdete na oficiálnej stránke obce Ochodnica. - Všeobecné záv.nariadenia- Návrh rozpočtu obce na rok 2018-2019. Rekonštrukciu ciest do osád zaradíme do programu OZ. Zabráneniu vypúšťania žumpy do potoka, sa už obec snažila vyriešiť viac krát. Jeden zo spôsobov bolo vybudovanie kanalizácie. V roku 2015 sme sa chceli zapojiť do projektu - Aglomerácia Obcí - kde bola naša obec Európskou úniou určená. spolu sme mali isť do projektu s obcami Kysucký Lieskovec, Lodno, Dunajov a Ochodnica. Naša obec mala už aj vypracovaný projekt. Obec Kysucký Lieskovec nechcela vstúpiť do projektu. Na základe toho, sme nemohli o projekt požiadať. Projekty prešli len väčším obciam. Na vybudovanie čističky musí mať obec vo svojom vlastníctve pozemok. Na jej umiestnenie.
Obec sa nebráni a určite bude hľadať vhodné riešenie na danú situáciu.
Peter Sága

2019-02-28 20:42

Poprosil by som rozpis zasadnutí OZ v roku 2019.Ďalej aby sa oznámenia dávali v časovom predstihu tu na stránke však je platená z naších daní.
Dávam podnet na riešenie rekonštrukcie ciest do osád Belajky,Suchá časť ponad škôlku,ďalej Priedomie a Ságov potok.Ani do jednej nejde cesta v pôvodnom stave,ale po pozemkoch súkromných vlastníkov.
Potom by som prosil aby tu boli zverejnené návrhy rozpočtu obce Ochodnica od roku 2018-2019 a schválené.
Nakolko sa neustále vypúšťajú po slovensky žumpy do potoka či by nebola možnosť získať s podporou obce nejaké finančné prostriedky na vybudovanie menších skupinových čističiek OV.
Ďakujem Peter Sága


Karol Šamaj

2018-09-26 12:11

Oznam - pozvánka .
Dňa 13.10.2018 od 9,00 hod. na futbalovom ihrisku v Ochodnici sa uskutoční futbalový turnaj internacionálov
OCHODNICA CUP 2018 za účasti mužstiev :
Kysučan Ochodnica okr. KNM
Medvedi Strečno okr. ZA
Slovan Dolné Kočkovce okr. PU
Slovan Trávnica okr NZV. Šarlinová

2018-09-04 12:36

Dobrý deň,
prosím Vás o informáciu, ktorú ste hlásili dnes t.j. 4.9. 2018 - čip ovanie psov v Ochodnici, časť obce Turčák.
Ďakujem
Šarlinová
JAN MACKOVCAK

2018-04-14 12:49

Radoslav Mynuli týždeň som išiel poza rieku na nižnom konci od Lazarka až po Piczeriu Videl Som tam Novee Stĺpy asi na ELEktricke - Paráda -- Pekne zveľaďuje s ÖCHODNICU...Len tak Ďalej ....JA Podporuje S KYSUCKE HO NOV. MESTA ...."CYKLOTRASU*** do OCHODNICE...Mal by si VIac komunikovať s PRIMATOROM JANOM HARTELOM o Tomto aj iných PROJEKTOh. Pekný deň.JAN MACK.
Stanislav Gavlas

2018-01-23 19:35

Dakujem za zverejnenie komentaru. Psika som odovzdal majitelovi, stacilo zajst do krcmy a hned sa vedelo ze koho je.
Vdaka za pomoc. S pozdravom Gavlas
Stanislav Gavlas

2018-01-23 18:13

Dnes 23.1.2018 o 17:45 som nasiel opusteneho starsieho psa, rasa Yoksir. Pohyboval sa bez majitela, uzimeny a od snehu. Prosim majitela aby ma kontaktoval. 0908262731
renata holubova

2018-01-03 20:02

Prosime Vas o pomoc!!!!!!dnes 3.1.2018 sa nam stratili psi slovensky cuvac a retriver,biely a hnedy.v lokalite Ochodnica alebo Neslusa,so psami sme na nasej chalupe v Suchej,do rana sa podhrabali pod plot.Prosime Vas kto ich videl alebo vie nieco o ich pohybe ,zavolajte na č.t.0948 27 33 35
Radoslav Ďuroška

2017-11-13 11:59

Vianočné trhy sa budu konať 09:12:2017 v amfiteátri v Ochodnici
kvetoslava zelená

2017-10-25 21:54

bolo by možné v našej obci uskutočniť napr. vianočné trhy?myslím tak v malom, na amfiteátri stánok s punčom, vareným vínom, možno niečo na zjedenie a popritom by napríklad jednotlivé triedy našej školy mohli ponúkať vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby, hračky, s ktorými sa už deti nehrajú, vlastnoručne upečené medovníky, atd.... no a výťažok z predaja by samozrejme použili napr. na školský výlet, exkurziu, .... hlavne ide o tú atmosféru.... tá tu chýba... a jeden víkend by sa na niečo takéto vyhradiť mohol... isto by sa viacerí zapojili... či už s občerstvením alebo s ponukou vianočných drobností....starí aj mladí... nič takto sme tu ešte nemali...
iveta Kudelová

2016-09-23 21:55

Po dlhej a ťažkej nemoci nás dneska opustil moj milovaný brat. Kto ste ho poznali, zapalte prosím sviečku a zavzpomínajte so mnou.
Budeš mi strašne chýbať brašule.
Odpočívaj v pokoji.
Fotka Ivety Kudelovej.
Fotka Ivety Kudelovej.
Miklos Jozef

2016-09-16 15:38

Pan Barutik,dakujem za odpoved a podporu.
Pavol Barutik

2016-09-14 20:51

Pan Jozef Miklos, stotoznujem sa s vasim prispevkom, skvela myslienka. Julko pri vychove nasich najmensich futbalovych ratolesti, urobil neskutocne vela dobrej a neocenej prace. Turnaj ziakov, ktory by sa konal na je
ho pocest, by bol dodatocnym ocenenim cloveka, ktory venoval tak vela energie a svojho casu, vychove malych futbalistov. Vdaka ludom, ako bol Julko, futbal v Ochodnici pise svoju historiu, ale aj pritomnost, aj vdaka nemu vyrastlo v Ochodnici vela dobrych futbalistov.
Urcite podporim vasu myslienku a pomozem pri jej realizacii.
Pavol Barutik, trener A muzstva.Aj vdaka ludom ako bol on, futbal v Ochodnici ma svoju historiu a pritomnost.
Jolana Pijakova

2016-08-23 17:01

Vážený pán Starosta,
kedy konečne dáte opraviť cestu aj okolo Ing Pijáka? Alebo to nie je Vaša rodina ani známy, tak tam cestu nepotrebujú? Platíme dane do obce ako ostatní, tak sa k nám aj tak správajte a neignorujte nás. Dávate opraviť tie cessty, ktoré nie sú v tak zlom stave ako spomínaná cesta.
Miklos Jozef

2016-07-15 20:25

Pan starosta.Pri prezerani stranok nasej obce ma zaujal program podujati na kulturne leto.Zlozenie je pestre,je tam kultura a sport.Myslim si ale,ze sportovych podujati je malo.Ocenujem spomienku a turnaj Miroslava Radolskeho.Tento turnaj je pre muzov a zabuda sa na mladez.Dovolim si navrhnut a podobnym turnajom pripomenut cloveka ,ktory dlhodobou,nenapadnou,skromnou pracou zanechal hlboku stopu ako futbalovy trener ziakov.Vychoval generacie byvalych,ale aj sucasnych futbalistov.Julko Marcan si to pravom zasluzi.Ten skromny a nenapadny Julko nikdy nebol a ani nebude oceneny za to,co urobil pre futbal v Ochodnici.Venoval tomu svoj cas a neraz aj vlastne prostriedky.Pisem to preto,lebo som mu par rokov pomahal a bobre viem co pre futbal urobil.Turnaj ziakov s jeho menom je primerane ocenenie jeho prace.
Viktória Majtánová

2016-07-06 15:34

Žiaci 2. stupňa, ktorý sa zúčastnili koncoročného plesu veľmi pekne ďakujú všetkým, ktorý prispeli k tomu, aby sme mohli stráviť krásny a nezabudnuteľný večer so svojimi spolužiakmi a úžasne sa zabávať. Ďakujeme mažoretkám Ellis za otvorenie plesu, pani kuchárkam M. Taranovej, M .Marčanovej, pani kuchárke Alenke a pani vedúcej M. Barancovej za chutnú večeru.
Tiež ďakujeme pani učiteľkám J. Binderovej, Z. Cibuľovej a K. Gocoliakovej za dohliadanie na celý priebeh plesu. Nemôžeme zabudnúť poďakovať sa pánovi DJovi za hudobný doprovod počas plesu.
A nakoniec patrí veľká vďaka naším sponzorom pánovi starostovi Ďuroškovi, pánovi Stanislavovi Surovčákovi a pani riaditeľke Hodasovej.

Ďakujeme
Jaroslava Binderová

2016-06-29 22:38

Deti I. stupňa ďakujú Dobrovoľnému hasičskému zboru v Ochodnici za spríjemnenie didaktických hier, kde si deti mohli naživo vyskúšať techniku, ktorú hasiči využívajú pri zásahoch.
Ďakujú aj p. Jozefovi Rihovi za priblíženie práce na záchranných linkách.
Ďakujeme.
Binderová Jaroslava

2016-04-03 22:31

Kolektív detí "Andersenovej noci" veľmi pekne ďakuje za možnosť stráviť pekný večer a noc v škole, kde si čítali rozprávky, zoznámili sa s Divadlom Clipperton, vytvárali si maňušky, sadili rozprávkový strom a hlavne sa zabávali.
Ďakujeme princeznám Mirke Hodasovej a Katarínke Gocoliakovej, ktoré nás sprevádzali rozprávkami počas celej noci, pánu Štefanovi Ságošovi - zahrádkarovi rozprávkových stromčekov, pani Jožke Žabkovej - hlavnej uspávačke, pani riaditeľke Miladke Hodasovej, pani učiteľkám Katke, Zuzke, Danke, Evke,Martinke a pani Anke Kinierovej.

VEĽKÉ "Ď A K U J E M" patrí našim sponzorom:
Ing. Gašpierik Vladimír, Ing.Mizera Milan, Paluch Branislav, Gocoliak Miloš, Paluch Ľuboš, Danišová Anna, Ing. Červený Timotej, Ing.Mečár Milan, Ďuroška Radoslav, Tarana Ján,
rodinám: Turčákovej /Pavol/, Majtánovej /Andrejka/, Mackovčákovej /Jaroslav/, Čečkovej /Zdenko/, Bugáňovej /Antón/, Vydrovej /František/, Mackovčákovej /Lenka/, Borákovej /Vierka/, Mozoľovej /Miroslav/, Blahovej /Miloš/, Štrauchovej /Zdenka/

Maminám ďakujeme za chutné koláčiky.

ĎAKUJEME

PS: Fotografie nájdete na stránke našej školy.
Viliam Mlich

2016-03-15 09:55

Už sa zas blíži leto a ľudia plánujú, kedy kam. Ak sú už známe dátumy obvyklých akcií (folklórne slávnosti, country bál atď) tak by bolo dobré to niekde zverejniť. Minule som sa sťažoval, že časť Pozvánky na podujatia je neaktuálna, tak teraz je pre zmenu úplne preč :-)
Božka a Martin Ondrejkovi

2016-01-02 12:56

Milí Ochodničania,
blízkym zvykneme obyčajne vždy na začiatku nového roku priať. Keďže Vás za takých považujeme, zo ♥ Vám všetkým želáme zdravie, pokoj a veľa požehnania Božieho do všetkých rodín. Nech nám všetkým robí radosť urobiť niečo dobré pre iných.
K tomu prianiu máme aj prosbu: neznečisťujme ochodnickú riečku rôznym odpadom. Je smutné vidieť v nej kopu skla, fliaš, konzerv a všeličoho z domácností, čo tam naozaj nepatrí. Prv, než do nej niečo vhodíme, opýtajme sa svojho svedomia, čo na to ono hovorí. Asi máloktoré napovie, že je to v poriadku...