Presunúť na hlavný obsah

Venované mamám

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Preto mi dovoľte, milé matky, aby som Vám zo srdca poďakoval za Vašu obetavosť, nekonečnú lásku a trpezlivosť pri výchove Vašich detí. Je to sviatok našich najdrahších bytostí.

Mama je slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci – matka, mama - to je láska sama, prevtelená do ženy, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá nám ofúkava naše boliestky, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti a to aj dnes, keď sme už dávno vyrástli z detských dupačiek. Mamička - pracovitá, kamarátska, starostlivá, trpezlivá, obetavá, láskavá, milujúca, odpúšťajúca, oddaná..

Milé matky, pri príležitosti vášho krásneho sviatku vám želám, aby vás láska vašich detí sprevádzala na každom kroku. Prinášajte do svojich rodín veľa lásky, lebo iba tak bude vaša rodina rozkvitať, voniať pokojom a deti budú spoznávať tie pravé ľudské hodnoty. Ďakujem vám za vašu trpezlivosť a obetavosť.

Váš starosta Radoslav Ďuroška

“Ďakujem ti mama za nežnosť a za lásku, ktorú si mi dala, vďaka aj za život môj."

Deň matiek Ochodnica