Presunúť na hlavný obsah

Cyklotrasy

Cyklotrasa v obci Ochodnica vedie od minerálneho prameňa Vajcovka cez lesy do osady Petránky, kde je možnosť napojiť sa z nej na kysucké cyklomagistrály do Čadce, Nesluše, prípadne Turzovky. V osade Petránky sa nachádza Rozhľadňa na Marťakovskom kopci, z ktorej je krásny panoramatický výhľad takmer na celé Kysuce.

Trasa na konci Ochodnice vedie po lesnej ceste a po celom úseku sa nachádzajú orientačné značky. Nechýba tu odpočívadlo s lavičkami, mapou a informačnou tabuľou,“ povedal na margo cyklotrasy Marcel Baltiar z Ochodnice. Cyklotrasa sa nachádza na peknom mieste s výhľadom na štíty Malej Fatry. Keďže takmer celá trasa vedie lesom a časť z nej tvorí nespevnená cesta, je určená pre horské bicykle.

Cyklotrasu sa v Ochodnici podarilo vybudovať vďaka finančným prostriedkom nadácie Pontis. Vďaka finančnej pomoci nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis bolo v roku 2014 pri minerálnom prameni vystavané odpočívadlo pre cyklistov.

Z obce Ochodnica sa je možné taktiež napojiť na Bystrickú cyklomagistrálu, ktorá patrí medzi najdlhšie a najkrajšie cyklotrasy na Slovensku. Momentálne cyklotrasa začína v susednej obci Dunajov a pokračuje až do obce Nová Bystrica. Za železničným priecestím v Ochodnici odbočíte vľavo kde sa napojíte na asfaltovú cestu pre autá, ktorá vás dovedie do Dunajova - aktuálneho východiska cyklotrasy. Premávka medzi Ochodnicou a Dunajovom nebýva veľká, pretože nie je hlavnou cestou. Z Dunajova pokračuje cyklotrasa do mesta Krásno nad Kysucou, kde môžete odbočiť buď na Oščadnicu, alebo na Novú Bystricu. V budúcnosti je plánované napojenie cyklotrasy cez Ochodnicu, Kysucké Nové Mesto na Važskú cyklomagistrálu, ktorá začína v Žiline.

Mapa cyklotrasy