Maľovaná mapa

Maľovaná mapa Ochodnica

Mapový portál

Mapový portál Ochodnica

Katastrálna mapa

Katastrálna mapa Ochodnica

 

Pečať rozvoja obcí a miest Ochodnica

 

Partnerské obce

Obec Dobrá   Gmina Mucharz

Ako triediť odpad

Ako správne triediť odpad

Páčia sa Vám stránky?
Užitočné odkazy

 

Tvorba web stránok

 

Pohrebníctvo Anna

Tvorba responzivných webstránok

Folklórna skupina Kýčera

Folklórna skupina Kýčera z Ochodnice

Vznik folklórnej skupiny Kýčera sa viaže na rok 1972 a nadviazala na činnosť predchádzajúcich detských a mládežníckych zborov v obci Ochodnica. Spracúva materiál zo svojej obce a autentickým spôsobom ich realizuje v scénických spracovaniach a to sú: Rubanie dreva, Viatie obilia, Dožinky, Mlatenie, Fašiangové zvyky, Svadobné zvyky, Obliekanie nevesty, Oblievacky, Sadenie a Kopanie zemiakov, V Kolibach, Na senach, Zmetanie listu, Drotári, Krstiny, Zakopavanie krivice.

Zúčastnila sa na viacerých podujatiach a to: Detva, Východná, Beskydské slávnosti, Goralské slávnosti. Skanzen Vychylovka a Martin. Obec úspešne reprezentovali aj v Čechách, Poľsku ale i Srbsku.

V roku 1978 nahrali gramov platňu Piesne nad hruď mi. V roku 1984 nahrala CD.

Poprednými osobnosťami sú pani Mária Ďurošková, ktorá stala pri zrode skupiny, Anna Vavríková dlhoročná vedúca a Justína Gáborová.

Zúčastnili sa na celoštátnej súťaži v Jindrichovom Hradci a na viacerých krajských súťažiach: Dobrá Niva, Rimavská Sobota, Liptovský Mikuláš.

V súčasnosti pracuje skupina pod vedením Anny Ďuratnej a scénicke spracovanie, divadelnodramaticku stránku a choreografiu Andrej Ďuratný. Účinkuje v nej okolo 30 členov.

Kontakt:
E-Mail: veronikaduratna@gmail.com
Tel. číslo: 0911 339 475


Nájdete nás aj na Facebooku: